7. měsíc života

20. dubna 2009 v 20:41 | alenkas |  Památníček - 1. rok

Vývoj v 7. měsíci

Typický den
Den je podobný jako v 6. mesíci. Den nám zacíná kolem 7. hodiny ráno, kdy se Honzík budí. Casto se po probuzení pokadí, tak ho musím prebalit a nakojit. Dopoledne bývá Honzík hodný, hraje si v postýlce s chrastítky a hrackami, brouká si a výská. Kdyz ho to prestane bavit, zacne si stezovat a privolá si tak me. Pred kazdým kojením ho dávám na brísko a paseme konícky. Umí se uz sám bez problému pretocit ze zad na brísko, tak uz ho musím porád hlídat. K obedu mu dám masozeleninový príkrm a pak ho jeste dokojím.
Po obede chodíme na 2 az 3 hodinky ven s kocárkem, po návratu domu ho nakojím. Po kazdém kojení má Honzík výbornou náladu, výská a smeje se.
K veceru se vrací domu tatka z práce, tak si s Honzíkem chvíli hraje, kolem pul sedme ho vykoupeme a po nakojení ho po 19. hodine ukládám do postýlky. Honzík se hned otocí na levý bok a za chvíli usíná.
Dvakrát behem týdne chodíme navstívit mé rodice - ti jsou z neho nadsení a ríkají, ze je to takové spokojené slunícko.

Nové návyky, dovednosti, zvuky
Zacali jsme se zeleninovým príkrmem v poledne - nejdrív mrkvicka, pak bramburek, brokolice a kveták a pak kombinace dvou druhu zeleniny. Kazdý druh zeleniny zavádíme po 3 dnech, aby si hezky zvykl.
Honzík dokáze hezky papat ze lzicky - neprská a hezky polyká.
Honzík uz dokáze nekolik minut sedet podeprený polstári.
V prubehu 7. mesíce si zacal hrát se svými nozickami, strkal si je k pusince a ocucává si palecky.
Zacíná se bát cizích lidí, kterí ho treba pohladí. To se lekne a spustí krik z plných plic.
Honzík natahuje v postýlce ruce, kdyz nad ním máváme nejakou hrackou, kterou chce uchopit. Kdyz se mu to podarí, sup s ní do pusinky. Vsechny hracky si dlouze prohlízí a prekládá si je z rucky do rucky.
Kdyz Honzík sedí na nasem klíne u stolu, sahá po vsem, co na stole lezí - noviny, hracky, prostírání a strká to hned do pusinky.
Zacíná také uchopovat veci, které vidí pred sebou, kdyz lezí na brísku. Na brísku uz udrzí váhu na jedné rucicce.
Pri uchopení za prsty se pritahuje sám do sedu.
Kdyz lezí na zádech nebo na boku, pokousí se zvedat hlavicku, jakoby se chtel nadzvednout.
Velmi rád si Honzík hraje s papírem, který macká a strká do pusinky. Smeje se a výská na svuj obraz v zrcadle.
20. 11. (v 6,5 měsících) se poprvé otocil sám z bríška na záda a od té doby se uz tocí z bríska na záda porád.
21. 11. v 6 a třičtvrtě měsících se mu prorízl první zoubek (jednička vlevo dole), který zacinkal o lzicku (našla jsem ho já). Druhý zoubek, také jednicka dole, se proríznul 27. 11. 2008 ve 30 týdnech.
V 7 mesících 2. 12. zacal poprvé zvatlat slabiky ta - ta a 8. 12. zacal zvatlat ba - ba.

Tělesné změny
Na prohlídce v 6 a pul mesících 11. 11. vázil uz 9, 46 kg a meril 69 cm.
Je stále kojený, ale od zacátku 7. mesíce uz s príkrmy.

Stravovací a spánkový režim
Stravovací a spánkový rezim je podobný tomu v 6. mesíci, jen s tím rozdílem, ze v poledne mu krome kojení dávám nejdrív zeleninové a po 4 týdnech i masozeleninové príkrmy.
Ráno se budí kolem 7. hodiny, v 8 ho nakojím a pak je skoro celé dopoledne vzhuru, kdy si brouká, hraje a postupne si zacne stezovat, kdyz zacne být ospalý. Kolem 10. hodiny usne a v 11 se vzbudí na kojení. Ke konci 7. mesíce uz ani dopoledne nespí. S príkrmy jsme zacali az od ukonceného 6. mesíce, takze az od 7. mesíce. Po obede jedeme ven, kde v kocárku usne na 1, 5 hodiny az 2 hodiny. Dalsí kojení následuje kolem 16. hodiny, pak jeste kolem 17. hodiny usne na pul hodinky a v 17: 30 se vetsinou vzbudí. Ke konci 7. mesície uz moc doma nespí ani odpoledne, tak s ním jezdím co nejdelsí dobu v kocárku, aby spal aspon 2 hodinky v kuse venku. O pu l sedmé vecer ho vykoupeme, v 19 hodin ho nakojím a pak ulozím do postýlky. Nejdele do pul hodiny pak usíná a spinká az do 3 az 4 hodin ráno, tedy 8 az 9 hodin v kuse, kdy ho pak nakojím a zase usne a spí az do 7 ráno, nekdy do pul osmé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama