6. měsíc života

20. dubna 2009 v 20:31 | alenkas |  Památníček - 1. rok

Vývoj v 6. měsíci

Typický den
Den nám zacíná kolem 7. hodiny ráno, kdy se Honzík budí. Casto se po probuzení pokadí, tak ho musím prebalit a nakojit. Dopoledne bývá Honzík hodný, hraje si v postýlce s chrastítky a hrackami, brouká si a výská. Pred kazdým kojením ho dávám na brísko a paseme konícky. Umí se uz sám bez problému pretocit ze zad na brísko, tak uz ho musím porád hlídat.
Po obede chodíme na 2 az 3 hodinky ven s kocárkem, po návratu domu ho nakojím. Po kazdém kojení má Honzík výbornou náladu, výská a smeje se.
K veceru se vrací domu tatka z práce, tak si s Honzíkem chvíli hraje, kolem pul sedme ho vykoupeme a po nakojení ho po 19. hodine ukládám do postýlky. Honzík se hned otocí na levý bok a za chvíli usíná.
Dvakrát behem týdne chodíme navstívit mé rodice - ti jsou z neho nadsení a ríkají, ze je to takové spokojené slunícko.

Nové návyky, dovednosti, zvuky
Mezi nové zvuky v 6. mesíci patrí ruzné odfrkování, prskání az se delají Honzikovi u pusinky bubliny a odfukování se zvukem bl. Kdyz Honzícek nabírá k pláci, vyrází ze sebe zvuky mamam, mamam, mamam a koutky svesuje dolu. Zato kdyz má dobrou náladu, výská a smeje se.
V polovine 6. mesíce (18. 10.) se Honzík poprvé otocil sám ze zad na brísko. Podarilo se mu to v postýlce, kde se nejdrív zaprel nozickami o sprusle, otocil se na bok a napríc a pak se dotocil na brísko. Ten den se pak jeste otocil i na posteli na brísko, kdyz byl rozbalený.
Behem dalsích dnu se zacal pretácet na brísko cím dál casteji, na konci 6. mesíce ho stací jen polozit na postel a v tu ránu je otocený na brísku. Z bríska na záda se zatím sám netocí.
V 6. mesíci Honzík zjistil, ze má pindíka a pri kazdém rozbalení a koupání si za neho ruzne tahá a sahá na neho.
Na konci 6. mesíce také zjistil, ze má nozicky. Pritáhne si je co nejvíc k brísku a rucickama se dotýká prstíkz a chodidel.
Na konci 6. mesíce se uz udrzí chvilinku sám v sede bez opory, ale jistejsí je, kdyz ho podlozíme polstárem anebo kdyz ho drzíme za prstíky.

Tělesné změny
Na kontrole v poradně v 6, 5 měsících 11. 11. uz Honzík vážil 9, 46 kg a měřil 70 cm.
Během 6. měsíce Honzík přibral 52 dkg a vyrostl o 1 cm.
Je zatím plně kojený, od dovrěení půl roku 2. 11. jsme začali s poledními příkrmy zeleninkou - mrkvičkou. Ale i nadále ho kojím.

Stravovací a spánkový režim
Stravovací a spánkový rezim je podobný tomu v 5. mesíci.
Ráno se Honzík budí kolem 7. hodiny, v 8 ho nakojím a pak je skoro celé dopoledne vzhuru, kdy si brouká, hraje a postupne si zacne stezovat, kdyz zacne být ospalý. Kolem 10. hodiny usne a v 11 se vzbudí na kojení. S príkrmy jsme zacali az od ukonceného 6. mesíce, takze az od 7. mesíce. Po obede jedeme ven, kde v kocárku usne na 1, 5 hodiny. Dalsí kojení následuje kolem 15. hodiny, pak jeste kolem 16. hodiny usne na hodinku a v 17 hodin se vetsinou vzbudí. O p? l sedmé vecer ho vykoupeme, v 19 hodin ho nakojím a pak ulozím do postýlky. Nejdele do pul hodiny pak usíná a spinká az do 2 hodin ráno, tedy 6 az 7 hodin v kuse, kdy ho pak nakojím a zase usne a spí az do 7 ráno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama