4. měsíc života

20. dubna 2009 v 9:42 | alenkas |  Památníček - 1. rok

Vývoj ve 4. měsíci

Typický den
Pres den spí málo, vetsinou dopoledne maximálne 1 hodinu, odpoledne taky 1 hodinu. Po ranním kojení má dobrou náladu, smeje se, hraje si s médou a výská. Zacíná si nespokojeným stezováním vyzadovat pozornost, pokud je déle sám.
Vecer usíná mezi 19. az 21. hodinou a dokáze spát uz 6 hodin v kuse. Nekdy se v noci vzbudí az po 7 hoidnách od posledního kojení. Celkem v noci spí asi 10 az 11 hodin s jedním kojením.

Nové návyky, dovednosti, zvuky
Kdyz má dobrou náladu, výská. Rozhazuje rukama, kope nozickama a ke konci 4. mesíce se zacíná nahlas smát. Dokáze si uz stezovat, napr. kdyz chce, abychom za ním prisli. Pak se zase raduje.
Pokousí se pretocit na bok - nejdríve na pravý.
Hracky uz dokáze udrzet delsí dobu - hlavne ruzná chrastítka, která si hned dává k pusince a olizuje je. Stejne tak olizuje vse ostatní, co se mu dostane do ruky - napr. bryndácek, plínka apod a pri tom hodne slintá.
Kdyz prijdeme do místnosti, kde lezí, zacne se na nás smát (pokud má dobrou náladu), rozhazuje rucickama a nozickama a mrská sebou.

Tělesné změny
Na kontrole v poradně ve 4 měsících 9. 9. vázil 8140 g a meril 65, 5 cm. Dostal druhou dávku očkování hexavakcínou.
Behem 4. mesíce Honzícek pribral 95 dkg a vyrostl o 5 cm. Je plne kojený.

Stravovací a spánkový režim
Pres den ho kojím po 3 hodinach, v noci po 5 az 6 hodinách.
Ke konci 4. mesíce jsem měla problémy s tím, ze Honzik zacínál bojkotovat kojení pres den. Napil se treba jen 5 - 8 minut, ale pak se odtáhnul, rozhlízel se a propínal se a kdyz jsem ho chělai jeste prilozit, tak se zacalstrasne vztekat a kricet. Nepomáhala ani zmena polohy pri kojení, musela jsem ho dát odríhnout a nechat ho uklidnit a za hodinu ho zkusit prilozit znovu, to uz se trochu napil. Naštěstí to byl jen prechodný problem a trvalo to asi 3 týdny. Pak už mi problémy při kojení zase nedělal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama